Czym jest aplikacja Avalanche Rescue?

Jest to aplikacja na telefony komórkowe z systemem ANDROID, która analizując dane z akcelerometrów i magnetometrów, będzie w stanie wykryć porwanie posiadacza telefonu przez lawinę i odpowiednio zareagować (np. wysłać SMSa ze współrzędnymi geograficznymi, zacząć emitować sygnały dźwiękowe w celu ułatwienia lokalizacji, itp). Główną motywacją powstania oprogramowania jest nieznaczne zwiększenie bezpieczeństwa w górach bez żadnych kosztów.

Projekt jest w tej chwili w pierwszej fazie - zbierania danych o innych aktywnościach typowo wykonywanych w górach. Służy do tego specjalnie napisana aplikacja SensorLog dostępna do pobrania poniżej.

I Ty możesz pomóc - zainstaluj aplikację na swoim telefonie i zacznij zbierać dane.

Projekt realizowany jest w ramach pracy magisterskiej z Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim.

NEWSY

  • [2011-03-10] prezentacja techniczna dot. projektu dostpna na slideshare
  • [2011-03-08] wersja 1.3 - naprawiono POWAŻNY błąd. Proszę używać nowszej wersji

SensorLog

click for downloading SensorLog click for downloading SensorLog
 

Aplikacja SensorLog służy do zbierania danych, które będą potem użyte do znalezienia optymalnego algorytmu wykrywania lawin. Chodzi o to, by umieć odróżnić wszystkie typowe "górskie" aktywności od porwania przez lawinę. Po to właśnie potrzebuję ich próbek, wykonanych przez różnych ludzi, w różnym terenie, itp. Dane dot. zachowania w lawinach mam nadzieję otrzymać z WSL-Institut für Schnee- und Lawinenforschung SLF.

Program nie narusza prywatności użytkownika. Jedyne wysyłane dane to: dane z akcelerometrów, dane o użytkowniku wprowadzone przy rejestracji (wiek, płeć, login, ew. email), wersję aplikacji oraz numer IMEI telefonu (w celu wyświetlania strony z wynikami).

Obecna wersja aplikacji, to: 1.3. O tym co się zmieniło między kolejnymi wersjami, można przeczytać w zakładce "SensorLog".

Aplikację można pobrać TUTAJ

Po wysłaniu danych będziesz mógł obejrzeć ich wizualizację (wykresy): przykład.

 

Kontakt

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, najlapiej napisz maila na adres: nalajcie+avl[at]gmail[dot]com.